Zábava a aktivity v okolí

Na jih od apartmánů se již nachází jen kopcovitý terén s krásnými lesy, které můžete využít na procházky, houbaření nebo vyjížďky na horských kolech, zato na sever jedete přes vesnici Věžovatá Pláně, která je přes více jak 750 let starou vesničku se 115 obyvateli a kostelem Sv. Anny, během pár chvil na cca 550m n. m., kde mezi krásnými jihočeskými vesničkami můžete provozovat rodinou cykloturistiku v jen velice mírně zvlněné krajině.

Cykloturistika a turistika

V okolí se nachází mnoho stezek pro cyklisty a turisty, které navazují na Lipensko, Novohradsko a Krumlovsko. Vybrat si můžete od těžkých terénů pro horská kola, až po asfaltové povrchy cest, které spojují místní vesničky.

Golf
8 minut autem od apartmánu je 18-ti jamkové hřiště golf clubu Český Krumlov, kam se dostanete zcela bez komplikací, protože ze směru od Věžovaté Pláně neprojíždíte městem. Více o golfovém hřišti na www.golfck.cz

Rafting

Hosté si mohou objednat raft i s odvozem od apartmánů, nebo si dojet např. do Českého Krumlova a tam si ho zapůjčit. Vřele a rádi doporučujeme trasu přes Český Krumlov, která má velký a kladný ohlas od hostů, kteří ji sjeli, je plná jezů, hospůdek přimo u řeky a i lidé, co již maji Český Krumlov prošlý, potvrdili, že pohled na zámek i město z řeky je opravdový zážitek.

Houbaření

Hlavní houbařská sezona u nás začíná v druhé polovině prázdnin a trvá do konce babího léta. Připravili jsme pro Vás košíky a síta na sušení Vašich úlovků.

Český krumlov

Křivolaké uličky, romantická zákoutí a unikátní komplex měšťanských domů s impozantní dominantou zámku nad meandrem Vltavy, vynikající výstavy umělců světoznámých jmen, koncerty, hudební festivaly, divadelní představení, hospůdky, kavárny i středověké krčmy, pestrá směs turistů z celého světa, to vše je Český Krumlov – malé ale zároveň kosmopolitní město s jedinečnou atmosférou, obklopeno neporušenou, krásnou přírodou. Od roku 1992 je zapsáno na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

 Otáčivé hlediště Český Krumlov je více než půl století významným a ve světovém měřítku i ojedinělým reprezentantem přírodního plenérového divadla s originálním řešením a využíváním scénického prostoru.

http://www.otacivehlediste.cz/uvod

Lipenská přehrada

42 km dlouhé a 12 km široké jezero

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012.

https://www.stezkakorunamistromu.cz/

Kleť a Koloběžky 

Z vrcholu Kleti je výborný rozhled do všech světových stran, na Šumavu, Budějovickou pánev a za vhodného počasí jsou viditelné vrcholky rakouských Alp. V nejstarší kamenné rozhledně v Čechách je umístěna stálá výstava – Kulturní a přírodní význam Kleti. Na vrcholu Kleti se nachází Astronomická observatoř Kleť, pobočka Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích.

Z vrcholu Kleti se můžete svézt na koloběžce a projeďte se v CHKO Blanský les, zažijete nezapomenutelnou jízdu s převýšením až 630 metrů.

http://www.kolobezky-krumlov.cz/

Věžovatá Pláně

Malebná vesnička Věžovatá Pláně (německy Thurmplandles) se nachází v okrese Český Krumlov, kraj Jihočeský. Žije zde 155 obyvatel.

Obec Věžovatá Pláně se skládá ze tří oddělených částí , Dolní Pláně , Věžovatá Pláně , Horní Pláně hovorově Kozina Kde je pět chalup a apartmány Cederika. Zde končí asfaltová silnice a dále jsou louky a lesy přírodního parku Poluška

Obec se nachází na svazích horského hřbetu oddělujícího údolí Vltavy a Malše. Z obce a okolí je velmi dobrý výhled zejména východním směrem . V obci je hospoda se sálem a kostel sv.Anny

Velešín

Velešín je město ležící asi 8 km východně od Českého Krumlova na západním břehu vodní nádrže Římov. Žije zde přibližně 3 900 obyvatel.

Velešín je také zřícenina hradu asi 1,5 km severozápadně od vesnice Sedlce v okrese České Budějovice. Nachází se v nadmořské výšce 485 m na úzkém skalním hřbetu, který byl původně ze tří stran obtékán řekou Malší, ale říční údolí bylo zatopeno vodní nádrží Římov. Z hradu se dochovaly terénní zbytky opevnění a malé fragmenty zdí. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR.

Kaplice

Kaplice je město v okrese Český Krumlov v Jihočeském kraji, 15 km jihovýchodně od Českého Krumlova na řece Malši při severozápadním okraji Novohradských hor. Žije zde přibližně 7 100 obyvatel.

První písemná zmínka o městě pochází z listiny z roku 1257 v níž papež Alexandr IV. uděluje mariánskému kostelu v Kaplici právo vydávání odpustků.

Městská práva má Kaplice od roku 1382, již předtím byla zmiňována jako městečko a i později byla vedena jako městys. 9. července 1936 byla povýšena na město. Až do druhé světové války zde převažovalo německé obyvatelstvo. V roce 1938 byla Kaplice po podpisu Mnichovské dohody přičleněna k nacistickému Německu jako součást župy Oberdonau. Do roku 1960 byla okresním městem. V roce 1997 žilo přímo ve městě 6466 obyvatel a dalších 638 v přičleněných osadách.

Poluška

Přírodní park Poluška byl vyhlášen Okresním úřadem Český Krumlov dne 23. srpna 1999 a potvrzen Radou Jihočeského kraje dne 6. dubna 2004. Posláním přírodního parku Poluška je ochrana krajinného rázu horského hřbetu mezi Vltavou a Malší. Přírodní a estetická hodnota zdejší krajiny je tvořena takřka nedotčeným lesním ekosystémem, lučními ekosystémy, mezemi a remízky, porosty dřevin a dochovanou tradiční architekturou obytných a hospodářských stavení, vísek a samot.

Přes svoji malebnost a přírodní zachovalost patří Poluška ve srovnání se známějšími oblastmi jihovýchodní Šumavy (především s blízkým Lipnem) k turisticky opomíjeným lokalitám s málo vyvinutou strukturou turistických služeb. Postupně však vzrůstá zájem pěších a cyklo− turistů, kteří nemají vysoké nároky na poskytované služby a spokojí se např. s noclehem na rodinné farmě. Výchozími místy do oblasti Polušky jsou především obce Omlenice a Věžovatá Pláně, které spojuje červeně značená trasa míjející v nevelké vzdálenosti vrchol Polušky. Z Věžovaté Pláně do Zahrádky pak vede cyklotrasa č. 1200.